Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

O našej dielni

V roku 2014 som sa rozhodol zhmotniť víziu o vlastnej zlatníckej dielni. Inšpiráciou mi bolo otcovo remeslo, ktorému som sa prizeral už počas svojho detstva. Keď som sa 6 ročný hrával, ako valcujem medený plech, vôbec som ešte netušil, že to formuje základy pre moju profesnú budúcnosť.

 


Prirodzene sa takmer hneď v úvode vyformovala škála šperkov, ktorým som sa venoval najradšej. Boli nimi svadobné obrúčky a diamantové prstene. Tie najlepšie z množstva modelov, ktoré som odvtedy nakreslil, dnes môžete nájsť v našej ponuke. Dá sa povedať, že po niekoľkých rokoch práce sa z naivnej predstavy mladého chlapca stala rodinná zlatnícka firma s množstvom spokojných zákazníkov. Našou hlavnou filozofiou je pracovať len s tými najlepšími surovinami a to je dôvod, prečo navrhujeme a vyrábame hlavne zlaté šperky doplnené o diamanty.


Kedysi som sa domnieval, že príbeh šperku sa skrýva za jeho výrobou. Pri pohľade na fotografie spokojných zákazníkov mi však došlo, že je to len prvá kapitola omnoho väčšej story.

 

 

Model K

Model K som prvý krát nakreslil v roku 2019 a odvtedy už počul “áno” nespočetne veľa krát. Svojím jednoduchým elegantným dizajnom vystihuje presne to, čo má takýto prsteň za úlohu - strážiť cenný diamant. Od hlavnej vízie, ktorou bolo skĺbenia kvality, funkčnosti a estetiky, sa presne odvíja to, ako teraz vyzerá. Za každým takýmto vyrobeným Modelom K sa skrývajú hodiny detailnej práce zlatníka.

diamantové prstene
 
 

 

Svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky boli prvým šperkom, ktoré som začal v dielni KLIMI vyrábať. Šlo najprv o tisícmi rokov overený dizajn klasického prsteňa, ktorý som neskôr dopĺňal o diamanty. Pri tomto type šperku bolo pre mňa jednoznačné odraziť sa a zároveň skúsiť vdýchnuť niečo súčasné modelom, ktoré prežili stáročia. Chcel som vytvoriť pekné, no zároveň kvalitné prstene.

svadobné obrúčky
 
 

 

Náhrdelníky a náramky

Novinkou sú u nás náhrdelníky a náramky, ktoré si viete navyše personalizovať a vytvoriť z nich napríklad o niečo osobnejšie darčeky. Stačí si vybrať dizajn, aký sa Vám páči a doplniť ho gravírovaním podľa vlastnej predstavy. O zvyšok sa postaráme my v zlatníckej dielni.

náhrdelníky

náramky